1993 yılında  İstanbul'da ilk mağazasını açan , ayakkabı, çanta ve aksesuar konusunda uzmanlaşan Vetrina; Dilasima Group'un yarattığı konsept butik zinciridir. Cesare Paciotti, Ash, Alberto Guardiani, Casadei, Fratelli Rosetti, Kenzo, Pedro Garcia ve Etro gibi dünyaca ünlü A+ markaları bünyesinde barındıran Vetrina'nın Türkiye'de 11 adet sezon mağazası bulunmaktadır.


   İstanbul'da Akmerkez, Bağdat Caddesi, İstinye Park, Kanyon, Suadiye ve Teşvikiye,  Antalya'da Terracity'de bulunan mağazalar Dilasima Group'a ait olup, İzmir'de Alsancak ve Mavibahçe ve Ankara'da Panora ve Next Level'da bulunan mağazalarımız ise franchisee'dir. Suadiye ve Teşvikiye'de aynı zamanda Vetrina Outlet, Antalya Deepo ve İzmir Alsancak'ta DSG Outlet mağazalarımız bulunmaktadır, buralarda geçmiş sezon ürünleri satılmaktadır.


   Cesare Paciotti,  Cesare P , 4US, Inuikii, Minna Parikka ve ASH markalarının Türkiye'deki tek temsilcisi olan Vetrina'da spor, casual ve abiye ayakkabı, çanta ve aksesuardan oluşan 400 çeşitten fazla ürün bulunmaktadır.


Vetrina İlkbahar - Yaz 2017 Koleksiyonu

 

 

   Alberto Guardiani, Ash, Bruno Bordese, Casadei, Cesare Paciotti, Chiara Ferragni, Etro, Fratelli Rossetti, Furla, GUM, Henderson, Inuikii, Kenzo, Les Petits Joueurs, Lola Cruz, MSGM gibi güçlü markalara ev sahipliği yapan Vetrina İlkbahar- Yaz 2017  sezonunda Paloma Barcelo, Manuel Barcelo, MyGrey, Kendall+ Kylie, Oscar Tiye, Rucoline, Kartell x Paula Cademartori ve Carven gibi yeni markaları da bünyesine ekleyerek büyüyor.


   Bir Vetrina klasiği olan ASH'in bu sezon ilham kaynağı parıldayan okyanusu, canlı mavi bulutları ve güneşi ile; Amerika'nın batı sahil kesimi. Çiçek gücüne inanan hippie'lerin doğuş noktası olan ve festival tarzını her sene Coachella müzik festivali ile yaşatan Batı Amerika tüm moda severlerin kalbinde önem taşıyor. Ash, Boho çingene silueti ve etnik dokunuşlar ile 1970'lerin cool ruhunu canlandırmayı hedefliyor. Rengarenk işlemeleri, çiçek, böcek, kuş ve kelebek desenleri, püskül  detayları ile İlkbahar- Yaz sezonundan etnik havayı yakalayabilirsiniz.

 

   Geçen yaz sezonuna damgasını vuran Kartell ve No21 iş birliği bu sezon da karşımızda. Kalın tabanlı büyük düğümlü sandalet bu sezon da çarpıcı renkleri ile tüm Vetrina'larda yerini alacak! Bunun yanı sıra Kartell bu sezon ünlü çanta ve ayakkabıcı Paula Cademartori ile de işbirliği içine giriyor. Rio de Janeiro'nun botanik bahçelerinden esinlenilmiş kadınsı çanta ve terlikler coşku, neşe ve tropikal esintilerini Vetrina'larda hissettiriyor.

 

   Vetrina'nın bu yaz diğer bir yeni üyesi premium bir İtalyan ayakkabı ve çanta markası olan MyGrey. MyGrey bu sezon Vetrina'ya 80'lerin Londra'sındaki gece kulübü atmosferini getiriyor. Hem minimal hem çarpıcı hem sade hem de geometrik şekiller ile dekore edilmiş MyGrey İlkbahar -Yaz 2017 koleksiyonu gardırobuna farklılık arayan herkese hitap edecek.

 

   Alberto Guardiani İlkbahar -Yaz koleksiyonunda harikalar diyarında bir yürüyüşe çıkarıyor. Hayal dünyasını öne çıkardığı, sürprizler ile dolu bu koleksiyonda eşsiz renk kombinasyonlarıyla eksantrik materyaller birlikte kullanılıyor. Modern kadın yepyeni bir modernlik anlayışı ile karşımıza çıkıyor. Maskülen görünüm ve işlevlik ön plandayken cesur renkler ve narin detaylar ile feminenlik yakalanıyor.  Erkek koleksiyonunda ise rahat ve "umursamaz" bir mod var. Bir ayakkabıdan sadece bir ayakkabı olmasını beklemeyen erkekler için bu sezon stil, renk, dekoratif detay ve çok yönlü kullanışlılık ön planda tutuluyor.

 

   Bir başka Vetrina klasiği olan Casadei bu sezon 1980'leri geri getiriyor. Özgür, renkli ve cesur bir tarz. 80'lerin tiyatro modasını yansıtan farklı topuk boyutları,  rengarenk modeller bu sezon Vetrina'larda.

 

   "Üşüyen ayak" kavramını ortadan kaldıran INUIKII markası ilk defa yaz sezonunda Vetrina'larda.  Kar botları ile tanınan marka bu yaza terlikleri ile damgasını vuruyor. Farklı model terliklerin arasında örgü detayları, taş süslemeleri bulunurken en öne çıkan özellikleri rahatlıkları ve sadece Vetrina'larda bulunmaları!

 

   Yeniliklerin bitmediği Vetrina'da bu sezon ilk defa bir İspanyol markası Paloma Barceló'nun Palomitas'ları karşımıza çıkıyor. Espadril modelleri ile ünlü olan Palomitas dolgu topuklu , bilekten bağlama detaylı, kalın tabanlı ve  terlik formunundaki espadrilleri ile Vetrina'yı donatacak. Paloma Barceló'nun spor line'ı olan Manuel Barceló da Palomitas'ın yanında yer alıyor. Spor ayakkabılara yepyeni bir tarz getiren Manuel Barceló'lar kalın tabanları, neon detayları ile ilgi topluyor. Mutlaka keşfedilmeyi beklenen markalar arasında  ön sıralarda yer alıyorlar.

 

   Her sezon bünyesine farklı markalar katarak, vizyonunu genişleten Vetrina, 400'den fazla ürün çeşitliliği ile sizleri mağazalara bekliyor!